31. 10. 2011

Review: OPI Touring America collection

Tak vážení konečně jsem se prokousala celou kolekci a zde jsou mé dojmy.
OPI Touring America je kolekce inspirována cestami po USA, ačkoliv tomu nic kromě názvů nenasvědčuje. Kolekce se skládá z 12 laků, 8 čistě krémových a 4 s téměř nepostřehnutelnými odlesky, ale celkově jde o tlumené a relativně bezpečné barvy. Tím se dostáváme k zásadnímu problému a tím je předvídatelnost a tuctovost. V celé kolekci je jeden skutečně originální lak, zbytek jsou variace na již viděné a byť jde často o povedené laky, jako člověk co laky sbírá se nad ní prostě nenadchne. Netvrdím že v ní není pár laků co si pořídím, ale nic z čeho bych s sedla na zadek. Ale zároveň si mslím, že pro cílovou skupinu OPI, tedy dámy co mají spíše konzervaivní vkus, budou některé slušný odvaz, byť pouze na jednu sezónu.
Tak si je rozebereme konkrétně, od nejoblíbenějších o ty nejméně oblíbené:
OPI I Eat Mainly Lobster je korálová s růžovými podtóny. Obsahuje mini šupinky, které jsou viditelné asi z 10 cm vzdálenosti, ale propůjčují laku větší lesk, než kdyby byl čistě krémový. Žádná novinka, ale slušivý lak.
OPI Get in the Espesso Lane, opravdu hodně tmavá a studená hnědá. V lahvičce vypadal lak o kousek světlejší, na nehtech je až do hořké čokolády, nebo špíš namleté kávové směsi. 
OPI Color to Diner For - barevně je to červená, bezpečná klasika, která se "musí" líbit většině lidí. I přestože si myslím, že tahle burgundská se zlatavými odlesky vypadá lépe na teplejších odstínech pleti (dělají to právě ty odlesky).
OPI I Brake For Manicures je studená, tmavo-šedo-modro-něco barva, velmi neobvyklá a docela originální. 
OPI Honk If You Like OPI je překrásný v lahvičce, nalakovaný krásně černo-malinovo-fialový, ale docela průměrný, měla jsem pocit, že podobnou barvu už někde mám
OPI Uh-oh Roll down the window je olivová zelená, s šedým podtónem a krémová.
OPI French quarter for your thoughts je klasická cementově šedá, studená. Finish krémový. Jako pěkná, ale v posledních letech už vyšlo barev podobných FQFYT tucty.
OPI Suzi takes the wheel je cementově šedá s krapínkem zeleném v základu.
OPI Road House Blues  je modro černá, ale oproti ostatním modrým od OPI, jako je třeba OPI Siberian Nights je opravdu sytě inkoustově modrý.
 OPI A-Taupe The Space Needle  je čokoládově hnědá, krémová, ale nějak se nad ní nedovedu nadchnout, přijde mi, že je to chudší sestřička RBL Decorous /tedy jen mínus ty úžasné stříbrné odlesky/.
OPI My Address is Hollywood je zářivá růžová, ne taková řvavá kalifornská plastiková Barbie co volá všimni si mě, ale spíš studená růžová, jejíž neviditelné zlaté třpytky dodávají krásný lesk. Ale trochu tuctový bonbónek
OPI Are We There Yet? je asi nejošklivější/tuctovější barva z kolekce. AWTY? je teplá korálová s téměř neznatelnými zlatavými odlesky.
Summary: This fall collection by OPI is inspired by touring america states hence name Touring America. There are 12 polishes, mostly cremes and usualy with decent pigmentation /two to three coats/, I do like them, but I am not completely smitten with any polish. OPI plays pretty much safe game this fall, there is no super unique polish /OK, maybe just OPI I brake for manicures/, yet they are mostly unversally flattering and nice addiction to classic polish collections. I put them form the most favourite to the least.

4 komentáře:

 1. Mě se celá tahle kolekce libí hodně,vlastním zatím Get in the Espesso Lane a strašně se mi libí :)!

  OdpovědětVymazat
 2. Mne sa kolekcia tiež páči, teraz si len vybrať čo potrebujem... vlastne nepotrebujem nič, ale patrí sa mať aspoň niečo :)

  giveaway whatluciadid.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 3. Kockandy: Tak mě se fakt líbí, jako líbí jen tři laky, zbytek mám v nějaké variaci, nebo mi přijdou na mě hnusné.

  Lucia: Tak snad nějakou tu tmavou, ne :)?

  OdpovědětVymazat
 4. Mně se kolekce docela líbí, už proto, že ty barvy nemám, ač nejsou nijak originální. Takže si nějakou pořídím, ale zatím to nějak nehoří :)

  OdpovědětVymazat

LinkWithin