14. 3. 2013

Recenze: Natura Siberica Winter Hand Cream a srovnání s Logonou a Karlem Hádkem

Musím se k něčemu přiznat, ráda utrácím za dekorativní kosmetiku a péči o pleť, ale co se týče krémů na ruce, tak razím teorii, že pětistovka je pořád pětistovka. Vyšší částku za krém na ruce jsem ochotna investovat jen v případě, že pro mé ruce "něco" dělá, tedy má hojivé vlastnosti. Jinak spíše upřednostňuji ty "normální" cenové kategorie, vzhledem k citlivosti mé pokožky z řad přírodní a polo přírodní kosmetiky.  Zde však nastává menší oříšek, většina krémů z této kategorie je poměrně mastná a nevhodná pro použití během dne. Proto jsem ráda, že jsem dala na doporučení Lidušky a koupila Natura Siberica Winter Hand Cream.  
Natura Siberica je, jak už název napovídá, značka přírodní péče ze Sibiře. Minimálně ze svého okolí znám dost lidí, kteří mají k ruským výrobkům poněkud přezíravý postoj, ale domnívám se, že v tomto případě není na místě. Výrobky Siberica jsou dobré kvality za příjemnou cenu. Jistě i u nich jsou některé výrobky průměrné, ale jiné, právě jako tento krém, jsou opravdu dobré (nebojte recenze budou). Nakupuji na hairbeauty.cz, chodím si pro ně do salonu Marlen na Hadčanské (ulice Pod Baštami). 
Vzhůru recenzovat - Natura Siberica Winter Hand Cream, tedy zimní krém, je vyživující krém na ruce s obsahem  oleje z růže daurské, rozchodnice růžové a rašeliníku bodlavého a měl by efektivně chránit pokožku před klimatickými vlivy. D-panthenol pak aktivně hydratovat a vyživovat pleť rukou.
Je příjemným překvapením, že popis nejsou jen planá slova, krém hydratuje, nedělá povlak, spíše mám pocit neviditelných rukavic. Zdráhám se jej označit jako zimní, tak nějak instinktivně očekávám od zimního krému hutnou konzistenci (rozuměj měl by se obtížně vstřebávat a dělat mastnou vrstvičku), zde je tomu spíše naopak, vsakuje se bleskurychle. Konzistence je spíše lehčí, avšak ruce jsou hebké a hydratované, ale vůbec ne mastné!
Snad jedinou mou výtkou je poměrně výrazná parfemace. Voní po planých růžích, ale nečekejte opulentní aroma, spíš mi připomíná parfemaci krému na ruce Avril. Nečekejte taky chemickou dardu typu essence krémů, nebo Baley. Parfemace je také důvod, proč jej odmítá používat otec, kterému jeho konzistence bez výhrad sedla a je to trochu škoda.
Balení: Krém je balen na svou cenu nadstandartně, plastová tuba o obsahu 75 ml je v papírové krabičce. 
Samotný plast je spíše měkčí. Co se mi líbí je, že se NS nestydí v dekoru přiznat národní "barvu", spodní část je zdobena stylizovanými folklórními motivy růží.
Složení:
Cena: lidová, krém vyjde na 90 Kč.
Verdikt:   Zimní krém na ruce od značky Natura Siberica bych doporučila když potřebujete krém, který se bude rychle vstřebávat. Díky své lehké konzistenci a bleskurychlému vsáknutí do pokožky je to ideální denní krém do kabelky, nebo během pracovního procesu. Jako pozitivum hodnotím i to, že jeho nákup nezatíží rozpočet. Vzhledem k tomu, že mám opravdu suché ruce, na večer přeci jen volím hutnější krém od Hádka. Takže pokud milujete pocit, že máte něčím namazané ruce, tak pro vás Siberica asi nebude to pravé ořechové, ale pokud máte raději hydratované ruce bez povlaku, tak ji určitě vyzkoušejte. 
A co by to bylo za recenzi bez malého srovnánička, že? Jak jsem psala výše nejraději mám krém na ruce Karel Hádek Sheadem TH, potože má hojivé účinky, ale na den je prakticky nepoužitelný, což do jisté míry ilustrují i moje srovnávací fotografie. Takže vedle sebe bude zleva Hádkův Sheaderm TH, Naura Siberica Winter Hand Cream a Logona Daily Care. 
Myslím, že rozdíly jsou zřetelné při nanesení. Každý z nich reprezentuje jinou konzistenci krému na ruce. Hádek je žlutý, mastné, řekněme až voskové konzistence, Siberica je velmi lehká, oproti Hádkovi a Logoně se rychle vsakuje. To Logona je o poznání pevnější/mastnější konzistence, než Siberica, ale na Hádka zdaleka nemá. 
Karel Hádek Sheaderm TH se sice obtížněji se zapracovává do kůže, je jakoby voskový, po vsáknutí do kůže mám poměrně dlouho na ruce mastnější vrstvičku, nemůžu nic dělat (skvělá výmluva!!!), nedejbože se dotknout klávesnice, nebo papíru, protože zanechává mastné stopy. Především v zimě trpím na loupání kůže a praskání a Hádek je jediný krém, který mi s tím pomáhá bojovat. Takže jsem ochotna nedostatky při aplikaci ignorovat. Na rovinu však říkám, nehodí se pro každého.
Natura Siberica Winter Hand Cream je ideální kabelkový krém, bleskurychle se vsákne a vůbec nemastí, s hydratací ve chvíli kdy mám popraskané ruce je to horší, ale jinak ho doporučím především těm co potřebují nemastící krém. 
Logona daily care je tak napůl cesty mezi Hádkem s Sibericou, více hydratuje než Siberica, ale je o poznání mastnější (déle trvá, než se vsákne). Je to dobrý přírodní krém, ale že bych ho všem doporučovala... snad jen že hezky citrusově voní. 
 Jen pro zajímavost složení Natury /bílé/ a Logony /zelená/.

Summary: At the beginning of this year, eshop hairbeauty.cz started with a Russian organic cosmetic brand Natura Siberica and of course I have to buy few items form their range. And guess what? Their products are reasonably priced and very interesting . I really like Natura Siberica Winter Hand Cream with a weightless texture and fast absorbing. In winter time I do prefer thicker, Shea butter based creams for my hand, that protects my chipping hands. Neverthless to use them during a day is inconvenient. Natura Siberica is very light textured, yet nourishing cream that works great for work and school. And other plus point is price point. What I don´t love is somewhat rosy scent, not overpowering but somewhat drugstore-ish, yet for the price and effects I´m willing to overlook it.  

11 komentářů:

 1. Já jsem si věci Natura SIberica zamilovala, překvapily mě svou kvalitou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě také, jsou levné a kvalitní, díky Bohu, že mám své favority už doma, jinak by mě to svádělo vykoupit kompletní nabídku...

   Vymazat
 2. Taky mám zrovna doma novinky od NS, které testuji a chystám se určitě i na jejich krém na ruce, ta cena je velmi příjemná za přírodní kosmetiku a rychle vstřebávání velká výhoda v práci atd. Ale je fakt, že mám suché ruce a hlavně v zimě potřebuji trochu mastnější konzistenci, takže určitě vyzkouším i tu Logonu. Moc pěkná recenzička!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, řekla bych, že cena hraje velkou roli :). Jestli máš opravdu suché ruce, tak zkus raději toho Hádka, nebo je dobrý třezalkový krém na ruce od ATOKu. BTW Logona daily care řada je cenově přijatelná, jen varuji před vanilkou, ta fakt smrdí. A díky za kompliment.

   Vymazat
 3. Ten natura vypadá dobře :) I je za slušnou cenu :) Já mám teď od Neutrogeny tak až mi dojde asi dám na tvoje rady :)))))

  nikol-kach.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je fakt dobrý, jen si nejsem jistá, jak obstojí s vazelínovou Neutrogenou, je to zcela jiná konzistence.

   Vymazat
 4. Já jsem si tu parfemaci zamilovala, cítím z něj heřmánek :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jsem si ho šla očichat a nene, nevoní jak heřmánek, alespoň mě ne :).

   Vymazat
 5. Super, Sibericu si píšu, vůni růží miluju a rychle vsakující krémy preferuju:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Piš, dodám ještě další položky, neboj.

   Vymazat
 6. tento krém jsem koupila pro Lucifrídu,tak jsem moc zvědavá, jak se jí osvědčí!

  OdpovědětVymazat

LinkWithin